ZS CZERSK
Szczęśliwy numerek

Gimnazjum
30


Szkoła Podstawowa
6

Nabór uczniów
Dokumenty szkolne
Wykaz podręczników
Z życia szkoły
Stowarzyszenie BARKA
Hala Sportowa
Sport
Ostatnie artykuły
Informatyka
Nabór do Szkoły Podstawowej nr 2
stickyPublikujemy listy uczniów przyjętych do klas I, IV i VII w roku szkolnym 2017/2018.


Lista uczniów klas ILista uczniów klas IVLista uczniów klas VIIUwaga!

Uczniów klas IV i VII w r. szk. 2017/2018 prosimy o dostarczenie do dnia 15 lipca 2017 oryginałów świadectw ukończenia odpowiednio klasy III i VI


EUROWEEK 2017
Język angielski
W dniach 26 czerwca – 2 lipca pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku uczestniczyła w obozie językowym EUROWEEK. Miejscem obozu była ponownie górska miejscowość Międzygórze - malowniczo położona u stóp Masywu Śnieżnika. Bezpośrednie otoczenie lasów, czyste powietrze, potoki górskie, brak masowego ruchu turystycznego pozwoliło nam na prawdziwy relaks, wypoczynek i regenerację sił, a przede wszystkim na doskonalenie języka angielskiego
.
„Dzisiaj jest uczniem wczoraj …” – zakończenie roku szkolnego

W roku szkolnym 2016/2017 Gimnazjum im. Jana Pawła II ukończyło 150 uczniów. Czwartkowe pożegnanie ze szkołą absolwenci rozpoczęli punktualnie o godz. 17.00 w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego. Podczas uroczystości padło wiele serdecznych podziękowań, życzeń i gratulacji wyróżniającym się uczniom i ich wzruszonym rodzicom.
Zaszczytnym tytułem Najlepszego Absolwenta Gimnazjum uhonorowano Wiktorię Prolejko z klasy III b. Statuetki za finały Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odebrali: Maksymilian Kosobucki z kl. III b z języka niemieckiego i Mateusz Szmagliński z kl. III b informatyki. Następnie wyróżniono statuetką Mistrza Województwa Pomorskiego w rzucie oszczepem – Maksymiliana Lindę z III a. W dalszej części nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za szczególne osiągnięcia odebrali uczniowie, którzy uzyskali wysokie miejsca w konkursach wiedzy, artystycznych i sportowych na szczeblu województwa i rejonu oraz uczniowie, którzy najlepiej napisali tegoroczny egzamin gimnazjalny. W tej kategorii zwyciężyła Wiktoria Prolejko z III b, drugi wynik uzyskał Paweł Konkolewski z III b, trzecie miejsce wywalczyli Julia Łangowska z III c i Mikołaj Węsierski z kl. III b. Nagrodę za 100% trzyletnią obecność w szkole „wychodziła” sobie Aleksandra Kamińska z kl. IIIb. Uhonorowano również społeczników aktywnie pracujących w Samorządzie Szkolnym i wolontariacie. Świadectwa z wyróżnieniem odebrało 31 absolwentów, a 18 z nich otrzymało stypendium motywacyjne za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe.
Sukces uczniów Zespołu Szkół w Wielkim Maratonie Czytelniczym


W poniedziałek 19.06.2017r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się uroczysta gala podsumowująca kolejną edycję Wielkiego Maratonu Czytelniczego.
Wielki Maraton Czytelniczy to konkurs odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku w Maratonie wzięło udział 7016 uczestników.
Przez prawie cały rok szkolny na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) uczniowie biorący udział w konkursie dostawali od koordynatora książkę, którą należało przeczytać, następnie pisali test konkursowy, który składał się z 10 pytań zamkniętych i 10 otwartych sprawdzających znajomość i zrozumienie lektury. Wyniki testów przesyłane były do organizatorów. Po weryfikacji protokołów końcowych i wybranych prac, komisja ogłosiła wyniki.Czerscy gimnazjaliści mistrzami Polski w konkursie ekologicznym


W dniu 29 maja 2017r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II Edycji Konkursu " Edukujemy - Pomagamy", podczas której nagrodzeni zostali uczniowie Gimnazjum Jana Pawła II w Czersku. Tytuł Mistrzów Polski odebrali przedstawiciele szkoły, którzy wyróżnili się w przyrodniczych konkursach wojewódzkich: Zuzanna Thiede, Julia Fryca, Wiktoria Światowa i Elizeusz Dołęcki.
Podczas gali, która odbyła się w Centrum Kultury Wilanów, zwycięzcy wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej z Lasek, obejrzeli film o tematyce ekologicznej i zapoznali się z prezentacją podsumowującą całoroczny projekt. Po uroczystości laureaci wzięli udział w warsztatach, które odbyły się w Pałacu Wilanowskim, a następnie miło spędzili czas zwiedzając z przewodnikiem kompleks pałacowo-parkowy.„Podwórko Talentów Nivea” w Czersku – prosimy o głosy!


„Podwórko Talentów Nivea” w Czersku – prosimy o głosy!

GŁOSUJ NA NASZĄ SZKOŁĘ

Niezmiernie miło nam poinformować, że lokalizacja zgłoszona przez Zespół Szkół im Jana Pawła II w Czersku została zakwalifikowana do etapu głosowania na powstanie „Podwórka Talentów Nivea”.

Gorąco zapraszamy Wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy do udziału w zabawie i pomocy w wywalczeniu Podwórka Talentów.

Internetowe głosowanie odbywa się do 31 lipca 2017r. na stronie:

GŁOSUJ NA NASZĄ SZKOŁĘ


Trzeba głosować codziennie!

Gorąco prosimy o głosy !II miejsce na turnieju w Tczewie


Bardzo dobry występ zanotowały zawodniczki LUKS „Pol” ZS Czersk podczas turnieju piłki ręcznej w Tczewie. Uczennice II klasy naszego gimnazjum zajęły w zawodach drugie miejsce wygrywając dwa spotkania i jedno przegrywając. W pierwszym meczu, rozegranym z gospodyniami zawodów, nasze dziewczęta nieco pechowo uległy Tczewiankom, ponieważ w ostatniej fazie meczu zabrakło skuteczności i między innymi dwie „setki” zostały zmarnowane. Pozostałe spotkania, rozegrane z drużynami gdańskimi, czerszczanki kontrolowały od początku do końca i zdecydowanie wygrały. Na szczególną uwagę zasługuje dobra dyspozycja strzelecka gimnazjalistek z Czerska oraz bardzo dobra gra bramkarki.

Wyniki:
„Sambor” Tczew - LUKS „Pol” ZS Czersk 16 – 15
LUKS „Pol” ZS Czersk - UKS Conrad Gdańsk 18 – 8
LUKS „Pol” ZS Czersk - UKS PTF Gdańsk 24 – 16

Skład drużyny z Czerska: Malwina Pozorska (bramka), Wiktoria Makowska, Dominika Pliszka, Amelia Szczukowska (13 bramek), Wiktoria Magulska (21), Natalia Pazda (9), Natalia Czapiewska (12), Martyna Gliniecka, Emilia Zielke (2), Martyna Włoskowicz.

(WL)
Maks Linda złotym medalistą wojewódzkiej gimnazjady LA.


Pod koniec maja, w Słupsku odbył się finał wojewódzki gimnazjady lekkoatletycznej 2017. W zawodach powiat chojnicki reprezentował uczeń naszego gimnazjum Maksymilian Linda. Czerszczanin, po zwycięstwie w zawodach powiatowych, wywalczył awans do finału wojewódzkiego w konkurencji rzutu oszczepem. Wśród dziewiętnastu najlepszych zawodników pomorza Maks okazał się bezkonkurencyjny. Dzięki rewelacyjnemu występowi zdobył złoty medal i tytuł mistrza województwa pomorskiego. W swojej najlepszej próbie posłał oszczep na odległość 54,28 m, przerzucając kolejnego zawodnika o ponad trzy metry. Sukces Maksymiliana jest tym większy, iż jest on pierwszym złotym medalistą w historii naszego miasta, w gimnazjadzie lekkoatletycznej na szczeblu wojewódzkim. Rzutem w finale wojewódzkim Maks pobił również dotychczasowy rekord szkoły, ustanowiony przed dwoma laty przez jego brata Ernesta. Na co dzień Maksymilian uczy się i trenuje piłkę ręczną w klasie sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku. Od września swą edukację będzie kontynuował w Zespole Szkół Sportowych w Gdańsku, a grę w piłkę ręczną w GKS Wybrzeże Gdańsk.
Dwie duże nagrody i 6 wyróżnień w KANGURZE


Dwie duże nagrody i 6 wyróżnień dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017”

Dnia 30 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chojnicach odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2017”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody i dyplomy dla tegorocznych laureatów konkursu. Na podsumowanie zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku. Najwyższy wynik w naszej gminie oraz drugi w powiecie chojnickim i człuchowskim (w kategorii klas V i VI) uzyskał Paweł Brzeziński z klasy VI a (opiekun J. Prolejko), który odebrał nagrodę z rąk koordynatora konkursu za bardzo wysoki wynik w tegorocznej edycji. W kategorii klas III i IV równie wysoki wynik (drugi w powiecie chojnickim i człuchowskim) uzyskała Marta Cisewska z klasy IV a (opiekun I. Zaborowska) , która również odebrała dużą nagrodę. Marta Grzonka z klasy II b (opiekun B. Kuczkowska) otrzymała nagrodę i wyróżnienie w kategorii klas I i II gimnazjum.
Opiekunowie odebrali również nagrody książkowe dla pozostałych wyróżnionych: Kamila Gołuńskiego z V a, Pawła Konkolewskiego i Łukasza Osowskiego z III b (podopieczni A. Kiedrowskiego) Nikolę Szwedowską z klasy VI a i Marzenę Leper z kl. I c (uczennice J. Prolejko).
Gratulujemy i życzymy naszym matematykom kolejnych sukcesów.


Wyniki III etapu Ligi Mat-Fiz
Liga Matematyczno-FizycznaPublikujemy wyniki II etapu Ligi Matematyczno - Fizycznej.

Wyniki III etapu

Siedmioro Finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Jak co roku Kuratorium Oświaty w Gdańsku podsumowało wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Na tę uroczystość przybyli najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Podczas uroczystości Pani Kurator Monika Kończyk wręczyła zaświadczenia laureatom tych najważniejszych dla uczniów konkursów.
Chociaż w tym roku nie udało nam się wywalczyć tytułu laureata, miło nam iż uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 2 w Czersku zdobyli aż trzy tytuły Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. W roku szkolnym 2016/2017 finalistami zostali: Nikola Szwedowska, Paweł Brzeziński i Jakub Chabowski z klasy VI a (opiekun Justyna Prolejko). W konkursie wojewódzkim nie zabrakło również przedstawicielki przedmiotów humanistycznych. Tegoroczną Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego została Julia Kierska z klasy VI b - uczennica Pani Alicji Klauzy. Sukces Julii jest tym większy, iż jest ona jedyną przedstawicielką naszej gminy w tym konkursie.
W kategorii gimnazjum tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego po raz drugi zdobył Maksymilian Kosobucki z kl. III b – uczeń Pani Magdaleny Galikowskiej. Maksowi zabrakło zaledwie kilku punktów do zdobycia tytułu laureata. W Wojewódzkim Konkursie Geograficznym tytuł finalisty wywalczył Kacper Gąsecki, uczeń Pana Łukasza Wasiniewskiego. Kacper to uczeń klasy II. Mamy zatem nadzieję, że w przyszłym roku powtórzy, a być może poprawi swój wynik. Nie zabrakło również naszego przedstawiciela w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym. W tej kategorii tytuł Finalisty wywalczył Mateusz Szmagliński z kl. III b (opiekun Marcin Grada).
WYCIECZKA NA POŁUDNIE POLSKI


W dniach 29.05 – 02.06 uczniowie klas IIIa, IIIb i IId wraz z kilkorgiem uczniów z równoległych klas przebywali na wycieczce szkolnej na południu Polski.


Zapraszamy na krótką relację i do galerii zdjęć!

Gimnazjaliści z Czerska na Bałtyckim Festiwalu Nauk w Gdańsku

W piątek, 24 maja 2016 roku zorganizowano wycieczkę dla wyróżniających się gimnazjalistów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku na Bałtycki Festiwal Nauk. Punktualnie o godzinie 8.00 wyjechaliśmy z Czerska na Uniwersytet Gdański. Uczniowie podzieleni na trzy piętnastoosobowe grupy uczestniczyli w warsztatach i pokazach na Wydziale Biologii UG.
I grupa pod opieką pracowników naukowych wykonała dwa doświadczenia w pracowni mikrobiologii. Uczniowie zakładali hodowle purpurowej bakterii bezsiarkowej, która potrafi wytwarzać duże ilości wodoru, wytwarza czerwony barwnik oraz jest samożywna a w ciemności staje się heterotroficzna. Być może w przyszłości będzie mogła być wykorzystywana jako źródło energii odnawialnej do generowania paliwa wodorowego. Drugie doświadczenie polegało na zbudowaniu układu stanowiącego samowystarczalny ekosystem, oparty na krążeniu materii.
Konkurs polonistyczny
Język polski
Julia Kierska- finalistką konkursu polonistycznego


Sukces Mai Jabłońskiej


W poniedziałek 22 maja na scenie Teatru na Plaży w Sopocie odbył się Finał Wojewódzki XXXIV Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Maja Jabłońska, uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku, podopieczna Alicji Klauzy, została laureatką tego konkursu- otrzymała wyróżnienie.