Czerscy gimnazjaliści mistrzami Polski w konkursie ekologicznym

W dniu 29 maja 2017r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II Edycji Konkursu " Edukujemy - Pomagamy", podczas której nagrodzeni zostali uczniowie Gimnazjum Jana Pawła II w Czersku. Tytuł Mistrzów Polski odebrali przedstawiciele szkoły, którzy wyróżnili się w przyrodniczych konkursach wojewódzkich: Zuzanna Thiede, Julia Fryca, Wiktoria Światowa i Elizeusz Dołęcki.
Podczas gali, która odbyła się w Centrum Kultury Wilanów, zwycięzcy wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów szkoły muzycznej z Lasek, obejrzeli film o tematyce ekologicznej i zapoznali się z prezentacją podsumowującą całoroczny projekt. Po uroczystości laureaci wzięli udział w warsztatach, które odbyły się w Pałacu Wilanowskim, a następnie miło spędzili czas zwiedzając z przewodnikiem kompleks pałacowo-parkowy.
Naszej szkole udało się zebrać 982 kg baterii! Dochód z akcji w postaci sprzętu komputerowego przekazano Fundacji Integracja, zaś laureaci obdarowani zostali drobnym sprzętem sportowym i literaturą przyrodniczą.
Prosimy wszystkich o dalszą systematyczną zbiórkę i segregację odpadów, pamiętając iż zbierając baterie chronimy środowisko naturalne i gromadzimy punkty dla szkoły! Baterie są odpadem niebezpiecznym, zawierającym metale ciężkie, takie jak ołów, kadm, rtęć - toksyczne dla organizmu człowieka i jego otoczenia. W przypadku przedostania się do naszego organizmu powodują choroby nerek, dysfunkcje układów pokarmowego i nerwowego. unieszkodliwienie go.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz całej społeczności lokalnej za pomoc w zbiórce, proekologiczną postawę i zaangażowanie!