Sukces uczniów Zespołu Szkół w Wielkim Maratonie Czytelniczym

W poniedziałek 19.06.2017r. w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się uroczysta gala podsumowująca kolejną edycję Wielkiego Maratonu Czytelniczego.
Wielki Maraton Czytelniczy to konkurs odbywający się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W tym roku w Maratonie wzięło udział 7016 uczestników.
Przez prawie cały rok szkolny na początku każdego miesiąca (od września do kwietnia) uczniowie biorący udział w konkursie dostawali od koordynatora książkę, którą należało przeczytać, następnie pisali test konkursowy, który składał się z 10 pytań zamkniętych i 10 otwartych sprawdzających znajomość i zrozumienie lektury. Wyniki testów przesyłane były do organizatorów. Po weryfikacji protokołów końcowych i wybranych prac, komisja ogłosiła wyniki.
W tym roku uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II pierwszy raz przystąpili do maratonowych zmagań. Udział w konkursie wymagał od uczestników wytrwałości i systematyczności. Wśród zacnego grona nagrodzonych znaleźli się uczennice naszego gimnazjum – tytuł laureata otrzymała Anna Mollin z kl. IIf, a finalisty – Karolina Czapiewska z kl. IIId. Również uczniom ze Sportowej Szkoły Podstawowej udało się wywalczyć tytuły finalistów. Finalistami zostali : Anastazja Kozłowska z kl. VIa, Nikola Szwedowska z kl. Via oraz Piotr Nasiek z kl. VIb.
Podczas gali w ECS –ie z rąk honorowych gości m.in. pani Małgorzaty Bielany – Pomorskiego Wicekuratora Oświaty oraz pana Piotra Kowalczyka Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska nasi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. W czasie uroczystości zwrócono uwagę na ogromną rolę szkolnych koordynatorów, którzy włożyli wielki wysiłek w przeprowadzenie kolejnych etapów Maratonu.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji WMC!