„Dzisiaj jest uczniem wczoraj …” – zakończenie roku szkolnego


W roku szkolnym 2016/2017 Gimnazjum im. Jana Pawła II ukończyło 150 uczniów. Czwartkowe pożegnanie ze szkołą absolwenci rozpoczęli punktualnie o godz. 17.00 w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego. Podczas uroczystości padło wiele serdecznych podziękowań, życzeń i gratulacji wyróżniającym się uczniom i ich wzruszonym rodzicom.
Zaszczytnym tytułem Najlepszego Absolwenta Gimnazjum uhonorowano Wiktorię Prolejko z klasy III b. Statuetki za finały Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odebrali: Maksymilian Kosobucki z kl. III b z języka niemieckiego i Mateusz Szmagliński z kl. III b informatyki. Następnie wyróżniono statuetką Mistrza Województwa Pomorskiego w rzucie oszczepem – Maksymiliana Lindę z III a. W dalszej części nagrody ufundowane przez Radę Rodziców za szczególne osiągnięcia odebrali uczniowie, którzy uzyskali wysokie miejsca w konkursach wiedzy, artystycznych i sportowych na szczeblu województwa i rejonu oraz uczniowie, którzy najlepiej napisali tegoroczny egzamin gimnazjalny. W tej kategorii zwyciężyła Wiktoria Prolejko z III b, drugi wynik uzyskał Paweł Konkolewski z III b, trzecie miejsce wywalczyli Julia Łangowska z III c i Mikołaj Węsierski z kl. III b. Nagrodę za 100% trzyletnią obecność w szkole „wychodziła” sobie Aleksandra Kamińska z kl. IIIb. Uhonorowano również społeczników aktywnie pracujących w Samorządzie Szkolnym i wolontariacie. Świadectwa z wyróżnieniem odebrało 31 absolwentów, a 18 z nich otrzymało stypendium motywacyjne za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe.
Absolwenci w ciepłych słowach podziękowali swoim wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za trud nauczania i codzienną troskę oraz rodzicom, za wsparcie i motywowanie do wytężonej pracy, ich czułą codzienną obecność programem artystycznym pn. przygotowanym pod okiem pani Alicji Klauzy.
W piątek, 23 czerwca zakończyli naukę młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Tu również podziękowano uczniom i ich rodzicom za wysokie wyniki w nauce, udział i sukcesy w licznych konkursach wiedzy, sportowych i artystycznych. Statuetki za tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego odebrali Nikola Szwedowska z VI a, Paweł Brzeziński z kl. VIa i Jakub Chabowski z VI a, statuetkę Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego odebrała Julia Kierska z kl. VI a, a Finalisty z Geografii – Kacper Gąsecki z klasy II c. Świadectwo z wyróżnieniem uzyskało w SPS aż 34 uczniów a 16 z nich stypendia motywacyjne. W Gimnazjum „świadectwo z paskiem” wręczono 30 uczniom, a stypendia za wysoką średnią lub osiągnięcia sportowe otrzymało 19 uczniów.
Podczas obu uroczystości mieliśmy okazje przekonać się, jak liczne talenty prezentują uczniowie – od naukowych, poprzez artystyczne, po sportowe rekordy. Dlatego pani Dyrektor zaapelowała do uczniów i dorosłych o głosowanie na szkołę w ogólnopolskim programie „Podwórka Talentów Nivea”. Do 31 lipca możemy oddawać głosy poprzez szkolną stronę internetową.
Pani dyr. Ewa Wrycza dziękując wszystkim za dobry rok ciężkiej, ale owocnej pracy, życzyła wszystkim udanego wypoczynku, atrakcyjnych przygód i doskonałej pogody w wakacyjnej przerwie od szkolnych obowiązków.

Galeria zdjęć - zakończenie piątek


Galeria zdjęć - zakończenie klas III gimnazjum, czwartek