EUROWEEK 2017
Język angielskiW dniach 26 czerwca – 2 lipca pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku uczestniczyła w obozie językowym EUROWEEK. Miejscem obozu była ponownie górska miejscowość Międzygórze - malowniczo położona u stóp Masywu Śnieżnika. Bezpośrednie otoczenie lasów, czyste powietrze, potoki górskie, brak masowego ruchu turystycznego pozwoliło nam na prawdziwy relaks, wypoczynek i regenerację sił, a przede wszystkim na doskonalenie języka angielskiego.

W tym roku był to już piąty wyjazd uczniów z naszej szkoły i z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością – niektórzy uczestniczyli w wyjeździe już po raz trzeci a nawet czwarty. Cieszymy się, że inne szkoły naszej gminy również podjęły w tym roku inicjatywę organizacji takiego wyjazdu.

Euroweek jest obozem edukacyjnym przygotowanym zgodnie z zaleceniami systemów edukacji krajów Unii Europejskiej. Jedziesz tam, aby się bawić i "przy okazji" uczyć. Jedną z najważniejszych części obozu była właśnie zabawa. Zapomnieliśmy o nudnym siedzeniu w ławce. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier, zabaw i praktycznych ćwiczeń. Odbył się m.in. pokaz naszych talentów, nagrywaliśmy teledyski, filmy, reklamy i obowiązkowo wzięliśmy udział w zabawie „Mission impossible”. Każdy uczestnik szkolenia miał możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i tańców narodowych z krajów wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży. Kraje te to: Meksyk, Filipiny, Turcja, Armenia, Włochy, Kenia, Uganda, Azerbejdżan, Francja, Chorwacja, Etiopia, Łotwa czy Indie. Większość spotkań odbywała się w języku angielskim i każdy, bez wyjątku, musiał przełamać swoją barierę językową i aktywnie włączyć się w ich przebieg.

Brawo dla wszystkich uczestników!!!

Międzygórze to teren Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, a więc również aktywne formy wypoczynku. Odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej malowniczo położone na szczycie Iglicznej (845 m n.p.m.), Wodospad Wilczki (drugi co do wysokości w Sudetach), kamienny zbiornik przeciwpowodziowy. W wolnym czasie dodatkowo zwiedziliśmy Kłodzko – miasto zniszczone przez katastrofalną powódź w lipcu 1997 roku i miejscowość uzdrowiskową – Polanicę Zdrój - jedno z najbardziej urokliwych zakątków Sudetów.

Spędziliśmy razem bardzo udany i naprawdę owocny tydzień!

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Aktywne Gimnazjum - Stowarzyszenie „Barka”. Opiekunami grupy byli: p. Beata Gąsiorowska, p. Danuta Rostankowska - Bąk, p. Judyta Sikorska i p. Katarzyna Thiede.

Dziękujemy!!!