Ze srebrnymi medalami z pfinaw wojewdzkich w pice recznej
Ze srebrnymi medalami z pfinaw wojewdzkich w pice rcznej

W dniu 14 marca w Nowej Karczmie odbyy si gimnazjalne zawody pfinau wojewdzkiego w pice rcznej w kategorii dziewczt. Zawody te byy kolejnym etapem, po zawodach powiatowych w ramach szkolnych zawodw sportowych, majcych na celu wyonienie mistrza wojewdztwa pomorskiego w pice rcznej. Aby awansowa do cisego finau druyna z Zespou Szk im Jana Pawa II z Czerska, musiaaby pokona gimnazjum z Kolbud, Starogardu Gdaskiego oraz gospodynie turnieju gimnazjum z Nowej Karczmy.
Niestety ju w pierwszym meczu turnieju gimnazjalistki z Czerska nie day rady wygra z dobrze dysponowanymi w tym dniu gospodyniami turnieju,przegrywajc zaledwie jedna bramk 9:8. Wynik tego spotkania bardzo utrudni drog do zwycistwa szczypiornistk z Czerska, gdy musiay wygra swoje dwa pozostae spotkania ,liczy na potknicie gimnazjalistek z Nowej Karczmy w innym spotkaniu oraz liczy na lepszy bilans bramkowy w przypadku takiej samej liczby punktw. Pierwszy warunek gimnazjalistki z Czerska speniy i pozostae dwa spotkania wygray ze Starogardem Gd. 14:5 oraz z Kolbudami 12:10, lecz drugi i trzeci warunek nie by zaleny od druyny z Czerska. Szczypiornistki z Nowej Karczmy nie odday ani jednego zwycistwa w cay turnieju i z kompletem punktw zwyciyy w caym turnieju i tym samym wywalczyy awans i szanse gry o medale mistrzostw wojewdztwa w pice rcznej.
Przegrana jedna bramk najbardziej boli i pozostawia niedosyt, ale po jednej porace i dwch zwycistwach gimnazjalistki z Czerska zajy dobre drugie miejsce w caym turnieju. Naley rwnie pamita, i w druynie z Czerska zagray oprcz trzecioklasistek uczennice klasy pierwszej gimnazjum a to tylko prognozuje dobry wynik na przysze lata. Na wyrnienie rwnie zasuguje fakt, i nasza bramkarka Drewek Beata uczennica klasy pierwszej sportowej zdaniem trenerw okazaa si najlepszym bramkarze caego turnieju.
Reprezentacja Zespou Szk im. Jana Pawa II w Czersku:
Jaboska Maria(7), Sturmowska Paulina, osiska Karolina(10), Burchard Sandra(4), Rzepiska Aleksandra, Jadzewska Aleksandra(6), Drewek Beata, Ossowska Wioletta(3), Borzyszkowska Justyna(4), Jopek Martyna.,

Zobacz fotogaleri