„Podwórko Talentów Nivea” w Czersku – prosimy o głosy!


„Podwórko Talentów Nivea” w Czersku – prosimy o głosy!

GŁOSUJ NA NASZĄ SZKOŁĘ

Niezmiernie miło nam poinformować, że lokalizacja zgłoszona przez Zespół Szkół im Jana Pawła II w Czersku została zakwalifikowana do etapu głosowania na powstanie „Podwórka Talentów Nivea”.

Gorąco zapraszamy Wszystkich Mieszkańców Naszej Gminy do udziału w zabawie i pomocy w wywalczeniu Podwórka Talentów.

Internetowe głosowanie odbywa się do 31 lipca 2017r. na stronie:

GŁOSUJ NA NASZĄ SZKOŁĘ


Trzeba głosować codziennie!

Gorąco prosimy o głosy !II miejsce na turnieju w Tczewie


Bardzo dobry występ zanotowały zawodniczki LUKS „Pol” ZS Czersk podczas turnieju piłki ręcznej w Tczewie. Uczennice II klasy naszego gimnazjum zajęły w zawodach drugie miejsce wygrywając dwa spotkania i jedno przegrywając. W pierwszym meczu, rozegranym z gospodyniami zawodów, nasze dziewczęta nieco pechowo uległy Tczewiankom, ponieważ w ostatniej fazie meczu zabrakło skuteczności i między innymi dwie „setki” zostały zmarnowane. Pozostałe spotkania, rozegrane z drużynami gdańskimi, czerszczanki kontrolowały od początku do końca i zdecydowanie wygrały. Na szczególną uwagę zasługuje dobra dyspozycja strzelecka gimnazjalistek z Czerska oraz bardzo dobra gra bramkarki.

Wyniki:
„Sambor” Tczew - LUKS „Pol” ZS Czersk 16 – 15
LUKS „Pol” ZS Czersk - UKS Conrad Gdańsk 18 – 8
LUKS „Pol” ZS Czersk - UKS PTF Gdańsk 24 – 16

Skład drużyny z Czerska: Malwina Pozorska (bramka), Wiktoria Makowska, Dominika Pliszka, Amelia Szczukowska (13 bramek), Wiktoria Magulska (21), Natalia Pazda (9), Natalia Czapiewska (12), Martyna Gliniecka, Emilia Zielke (2), Martyna Włoskowicz.

(WL)
Maks Linda złotym medalistą wojewódzkiej gimnazjady LA.


Pod koniec maja, w Słupsku odbył się finał wojewódzki gimnazjady lekkoatletycznej 2017. W zawodach powiat chojnicki reprezentował uczeń naszego gimnazjum Maksymilian Linda. Czerszczanin, po zwycięstwie w zawodach powiatowych, wywalczył awans do finału wojewódzkiego w konkurencji rzutu oszczepem. Wśród dziewiętnastu najlepszych zawodników pomorza Maks okazał się bezkonkurencyjny. Dzięki rewelacyjnemu występowi zdobył złoty medal i tytuł mistrza województwa pomorskiego. W swojej najlepszej próbie posłał oszczep na odległość 54,28 m, przerzucając kolejnego zawodnika o ponad trzy metry. Sukces Maksymiliana jest tym większy, iż jest on pierwszym złotym medalistą w historii naszego miasta, w gimnazjadzie lekkoatletycznej na szczeblu wojewódzkim. Rzutem w finale wojewódzkim Maks pobił również dotychczasowy rekord szkoły, ustanowiony przed dwoma laty przez jego brata Ernesta. Na co dzień Maksymilian uczy się i trenuje piłkę ręczną w klasie sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku. Od września swą edukację będzie kontynuował w Zespole Szkół Sportowych w Gdańsku, a grę w piłkę ręczną w GKS Wybrzeże Gdańsk.
Dwie duże nagrody i 6 wyróżnień w KANGURZE


Dwie duże nagrody i 6 wyróżnień dla Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2017”

Dnia 30 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Chojnicach odbyło się uroczyste podsumowanie XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2017”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele oraz rodzice z powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody i dyplomy dla tegorocznych laureatów konkursu. Na podsumowanie zostali zaproszeni uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku. Najwyższy wynik w naszej gminie oraz drugi w powiecie chojnickim i człuchowskim (w kategorii klas V i VI) uzyskał Paweł Brzeziński z klasy VI a (opiekun J. Prolejko), który odebrał nagrodę z rąk koordynatora konkursu za bardzo wysoki wynik w tegorocznej edycji. W kategorii klas III i IV równie wysoki wynik (drugi w powiecie chojnickim i człuchowskim) uzyskała Marta Cisewska z klasy IV a (opiekun I. Zaborowska) , która również odebrała dużą nagrodę. Marta Grzonka z klasy II b (opiekun B. Kuczkowska) otrzymała nagrodę i wyróżnienie w kategorii klas I i II gimnazjum.
Opiekunowie odebrali również nagrody książkowe dla pozostałych wyróżnionych: Kamila Gołuńskiego z V a, Pawła Konkolewskiego i Łukasza Osowskiego z III b (podopieczni A. Kiedrowskiego) Nikolę Szwedowską z klasy VI a i Marzenę Leper z kl. I c (uczennice J. Prolejko).
Gratulujemy i życzymy naszym matematykom kolejnych sukcesów.


Wyniki III etapu Ligi Mat-Fiz
Liga Matematyczno-FizycznaPublikujemy wyniki II etapu Ligi Matematyczno - Fizycznej.

Wyniki III etapu

Siedmioro Finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

Jak co roku Kuratorium Oświaty w Gdańsku podsumowało wyniki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Na tę uroczystość przybyli najlepsi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całego województwa, ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Podczas uroczystości Pani Kurator Monika Kończyk wręczyła zaświadczenia laureatom tych najważniejszych dla uczniów konkursów.
Chociaż w tym roku nie udało nam się wywalczyć tytułu laureata, miło nam iż uczniowie Szkoły Podstawowej Sportowej nr 2 w Czersku zdobyli aż trzy tytuły Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Pomorskiego Kuratora Oświaty. W roku szkolnym 2016/2017 finalistami zostali: Nikola Szwedowska, Paweł Brzeziński i Jakub Chabowski z klasy VI a (opiekun Justyna Prolejko). W konkursie wojewódzkim nie zabrakło również przedstawicielki przedmiotów humanistycznych. Tegoroczną Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego została Julia Kierska z klasy VI b - uczennica Pani Alicji Klauzy. Sukces Julii jest tym większy, iż jest ona jedyną przedstawicielką naszej gminy w tym konkursie.
W kategorii gimnazjum tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego po raz drugi zdobył Maksymilian Kosobucki z kl. III b – uczeń Pani Magdaleny Galikowskiej. Maksowi zabrakło zaledwie kilku punktów do zdobycia tytułu laureata. W Wojewódzkim Konkursie Geograficznym tytuł finalisty wywalczył Kacper Gąsecki, uczeń Pana Łukasza Wasiniewskiego. Kacper to uczeń klasy II. Mamy zatem nadzieję, że w przyszłym roku powtórzy, a być może poprawi swój wynik. Nie zabrakło również naszego przedstawiciela w Wojewódzkim Konkursie Informatycznym. W tej kategorii tytuł Finalisty wywalczył Mateusz Szmagliński z kl. III b (opiekun Marcin Grada).
WYCIECZKA NA POŁUDNIE POLSKI


W dniach 29.05 – 02.06 uczniowie klas IIIa, IIIb i IId wraz z kilkorgiem uczniów z równoległych klas przebywali na wycieczce szkolnej na południu Polski.


Zapraszamy na krótką relację i do galerii zdjęć!

Gimnazjaliści z Czerska na Bałtyckim Festiwalu Nauk w Gdańsku

W piątek, 24 maja 2016 roku zorganizowano wycieczkę dla wyróżniających się gimnazjalistów z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Czersku na Bałtycki Festiwal Nauk. Punktualnie o godzinie 8.00 wyjechaliśmy z Czerska na Uniwersytet Gdański. Uczniowie podzieleni na trzy piętnastoosobowe grupy uczestniczyli w warsztatach i pokazach na Wydziale Biologii UG.
I grupa pod opieką pracowników naukowych wykonała dwa doświadczenia w pracowni mikrobiologii. Uczniowie zakładali hodowle purpurowej bakterii bezsiarkowej, która potrafi wytwarzać duże ilości wodoru, wytwarza czerwony barwnik oraz jest samożywna a w ciemności staje się heterotroficzna. Być może w przyszłości będzie mogła być wykorzystywana jako źródło energii odnawialnej do generowania paliwa wodorowego. Drugie doświadczenie polegało na zbudowaniu układu stanowiącego samowystarczalny ekosystem, oparty na krążeniu materii.
Konkurs polonistyczny
Język polski
Julia Kierska- finalistką konkursu polonistycznego


Sukces Mai Jabłońskiej


W poniedziałek 22 maja na scenie Teatru na Plaży w Sopocie odbył się Finał Wojewódzki XXXIV Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Maja Jabłońska, uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Czersku, podopieczna Alicji Klauzy, została laureatką tego konkursu- otrzymała wyróżnienie.

Czwórbój LA – awans do finałów wojewódzkich


Czwórbój składa się z czterech konkurencji – bieg 60 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg 1000 m (600 m dziewczęta), w rozgrywkach gminnych nasze drużyny zajęły pierwsze miejsca dające prawo reprezentowania naszej gminy w zawodach powiatowych.

Dwójka w finale turnieju „ Całe Pomorze gra w piłkę ręczną”


14 maja w Kwidzynie odbył się turniej finałowy w ramach programu „ Całe Pomorze gra w piłkę ręczną”, celem akcji jest propagowanie szczypiorniaku wśród dzieci. W całym województwie do gminnych eliminacji przystąpiło aż 131 drużyn, w których zagrało około 3 tys. dziewcząt i chłopców. Do turnieju finałowego przystąpiło 11 zespołów które podzielono na 3 grupy. Mecze rozgrywane były w trzech halach. Ostatecznie drużyna z Czerska w osłabionym składzie uplasowała się na 5 miejscu. Ostatnie dwa mecze nasza drużyna miała okazję zagrać w nowoczesnym obiekcie w którym na co dzień rozgrywa swoje mecze zespół ekstraklasy – MTS Kwidzyn. Każda drużyna otrzymała puchar i komplet koszulek. Wyjazd na turniej odbył się dzięki wsparciu Aktywnego Gimnazjum - Stowarzyszenie „Barka”
Skład drużyny: Szymon Zabrocki, Piotr Nasiek, Piotr Pepliński, Szymon Linda, Alan Kononowicz, Daniel Repiński, Mateusz Brauer, Kacper Durajewski, Jakub Chabowski opiekun: Marcin Linda

1000 NEWS NA NASZEJ STRONIE
Mamy przyjemność ogłosić, że dnia 17 maja został opublikowany 1000 news na naszej stronie!!!

Pierwszy news opublikowany został 13.08.2010 roku.

Średnio na dzień publikowane jest 0,4 newsa.

Unikalne wizyty na stronie 1.649.974

Szacujemy, że w artykułach zostało opublikowane kilkadziesiąt tysięcy zdjęć.

Wszystkim autorom newsów i zdjęć - serdecznie dziękujemy za wkład pracy w tworzeniu strony łączącej nasze szkolne środowisko.
Wycieczka do firmy STEICO


W dniu 23 maja 2017 r. uczniowie klas III gimnazjum, którzy wiążą swoje plany zawodowe z przemysłem drzewnym odwiedzili firmę STEICO.
W trakcie wizyty w zakładzie młodzież dowiedziała się jak wygląda proces produkcji płyty LVL- nowoczesnego i bardzo wytrzymałego materiału konstrukcyjnego z drewna, które jest zdrowsze, łatwiejsze w montażu i szybsze w budowie, niż tradycyjne budownictwo z betonu i stali.
Młodzież była pod wrażeniem nowoczesnych maszyn i rozwiązań technologicznych. Być może dla niektórych osób będzie to miejsce ich przyszłej pracy, gdyż oferta firmy STEICO jest szansą na atrakcyjną pracę, rozwój zawodowy i osobisty.
Transport do Czarnej Wody został sfinansowany przez STEICO, za co bardzo dziękujemy!

XV Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 23 maja 2017 roku odbył się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Czersku XV Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej dla uczniów szkół podstawowych.

W zmaganiach wzięło udział 12 uczniów ze szkół w Gotelpiu, Łęgu, Rytlu oraz przedstawiciele gospodarza czyli sportowej szkoły podstawowej nr 2 w Czersku. Zawody otworzyła, jak i podsumowała wręczając uczestnikom dyplomy Pani Dyrektor Ewa Wrycza.
Zmagania były bardzo zacięte i emocjonujące. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 12 pytań o różnym stopniu trudności, przygotowanych przez nauczyciela szkoły - gospodarza Pana Michała Pęskiego. A więc rozpoznawali znane postacie, polityków europejskich, twórców Unii Europejskiej, flagi i stolice unijne oraz musieli mieć wiedzę z zakresu historii i współczesności Europy.

I chociaż była to zabawa, to jednak wyłoniono zwycięzców. Najlepszą trójkę utworzyli:

1. Oliwia Szark - Zespół Szkół w Rytlu,
2. Filip Damrat - Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku,
3. Błażej Osowski - Zespół Szkół w Łęgu.