II Gminne Targi Edukacyjne

W dniu 24 kwietnia 2017r. odbyły się w naszej szkole II Gminne Targi Edukacyjne. Również w tym roku patronat nad imprezą objęła Burmistrz Czerska.
Na czas targów Hala Sportowa im Romana Bruskiego zamieniła się w halę wystawową. Przed gimnazjalistami zaprezentowali się przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chojnickiego i tucholskiego. Mówili oni zarówno o zajęciach obowiązkowych, jak i ofercie zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań oraz wielu innych szkolnych atrakcjach. Zaproszone szkoły przygotowały banery i foldery informacyjne, pokazy multimedialne, eksponaty i efekty nauki praktycznej w szkole.

Profilaktyczny Marsz na Orientację - Śladami Przyjaciół Fiony

Publikujemy wyniki oraz fotorelację z Profilaktycznego Marszu na Orientację - Śladami Przyjaciół Fiony – który odbył się 21/22 kwietnia w Czersku.

Organizatorzy Marszu: Aktywne Gimnazjum Stowarzyszenie Barka, Stowarzyszenie Grupa M – możesz wszystko..., Hubert Socha i Grzegorz Kotlęga.
Turniej Wiedzy o Kulturze Niemiec
Dnia 6 kwietnia 2017r w Miejskim Domu Kultury w Człuchowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom w „Turnieju Wiedzy o Kulturze Niemiec” pod patronatem Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec, Marszałka Województwa Pomorskiego, Burmistrza Miasta Chojnice, Starosty Powiatu Chojnickiego, Burmistrza Miasta Człuchów i Starosty Powiatu Człuchowskiego
W ramach turnieju uczniowie mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności w następujących konkursach:

Konkurs Literackim
Konkurs Małych Form Teatralnych
Konkurs Realioznawczym
Konkurs Plastycznym
Konkurs Piosenki Niemieckiej


DZWI OTWARTE
Egzaminy gimnazjalne
Od dzisiaj, godz. 9.00, gimnazjaliści rozpoczęli zmagania testowe. W Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Czersku do egzaminu przystąpiło 158 uczniów. Dzień pierwszy to tradycyjnie dzień humanistyczny. Zdający rozwiązują test z historii i wos, w drugiej części z języka polskiego.

Jutro, 20.04, sprawdzian umiejętności przyrodniczo-matematycznych. Przez pierwszą godzinę uczniowie rozwiązują test z zadaniami z biologii, chemii, fizyki i geografii, a po przerwie zmierzą się z łamigłówkami matematycznymi.

Piątek, 21.04 to dzień egzaminu z języków obcych. Test z j. angielskiego napisze 131 uczniów, j. niemiecki wybrało 27 przyszłych absolwentów.

Podczas przerw pomiędzy częściami egzaminów uczniowie uzupełniają kalorie pysznymi kanapkami, o które zadbała, jak co roku, Rada rodziców.

Życzymy powodzenia wszystkim zdającym.
Gminne Targi Edukacyjne w naszej szkole!
Drogi gimnazjalisto- uczniu klasy III!
Nadchodzi moment podejmowania ważnej decyzji dotyczącej Twojej przyszłości. Jeśli chcesz zdobyć zawód zgodny z Twoimi zainteresowaniami przyjdź na

GMINNE TARGI EDUKACYJNE
Termin: 24 kwietnia 2017r., godz. 16:00
Miejsce: Hala Sportowa im. Romana Bruskiego w Czersku

Podczas spotkania będziesz mógł odwiedzić stoiska promocyjne placówek, porozmawiać z ich przedstawicielami, otrzymać materiały informacyjne i uzyskać odpowiedzi na pytania i wątpliwości. Dodatkowo w czasie targów będziesz mógł skorzystać z indywidualnych konsultacji z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Chojnicach.

Z pewnością warto odwiedzić Targi, aby spośród prezentowanych ofert wybrać tę najwłaściwszą.
Liczę na Twoją obecność!

Iwona Lorczak-pedagog szkolny
Gimnazjum im. Jana Pawła II w CzerskuLiga Historyczno - Spo�eczna
Liga Historyczno - Spo�ecznaW dniu 22 marca odby� si� III etap Ligi Historyczno - Spo�ecznej. Poni�ej przedstawiamy jej wyniki.
Test sprawnościowy dla kandydata do klasy IV sportowej


UWAGA KANDYDACI DO KLASY IV SPORTOWEJ
W ROKU SZKOLNYM 2017/18

Informujemy, że test sprawnościowy dla kandydata do klasy IV sportowej

odbędzie się w czwartek, 6.04.2017 od godz. 15.00 – 16.30

na Hali Sportowej im. R. Bruskiego.

Sprawdzian obejmuje:
- bieg na 30 m
- skok w dal z miejsca
- rzut piłką ręczną
- bieg 4 * 10 m

Test sprawności ogólnej jest obowiązkowym elementem rekrutacji.
Zapraszamy dzieci i rodziców. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji
(zdjęcie, opinia lekarza, oceny za I półrocze).

REGULAMIN REKRUTACJI DO KLASY IV SPORTOWEJ
W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA PAWŁA II W CZERSKU
DLA ROCZNIKA 2007 I MŁODSZYCHDo zobaczenia.

Wyjazd do opery
We wtorek 28 marca 2016r uczniowie klasy czwartej sportowej oraz gimnazjaliści gościli w murach pięknego gmachu Opery Nova, by przenieść się do XIX– wiecznej Bydgoszczy, gdzie wśród rozpoznawalnych elementów architektonicznych miasta toczyła się tragiczna historia uczucia łączącego mieszkańców dwóch światów: wodnego i ziemskiego: tytułowej bohaterki - Rusałki oraz księcia. Libretto opery Antonina Dvořáka oparte jest na opowieściach o syrenach, rusałkach oraz na baśni J. Ch. Andersena "Mała syrenka". Subtelna, pięknie zinstrumentalizowana muzyka Dvořáka czyni z "Rusałki" jedną z najpopularniejszych czeskich. Obok pięknego śpiewu artystów, ich wspaniałej gry aktorskiej można było podziwiać wielkie sceniczne „rekwizyty” w skali 1:1, m.in. replikę przęsła XIX-wiecznego  mostu, starego wagonu tramwajowego czy fontanny.
Sukces w X Wojewdzkim Konkursie Matematyczno - Plastycznym
Sukces w X Wojewdzkim Konkursie Matematyczno - PlastycznymDnia 30 marca 2017 r. w Gimnazjum nr 2 w Chojnicach odbya si uroczysto wrczenia nagrd w X Wojewdzkim Konkursie Matematyczno – Plastycznym pod patronatem Pomorskiego Kuratora Owiaty. Na konkurs nadesano prace w szeciu kategoriach wiekowych. Nasi uczniowie kolejny raz znaleli si wrd nagrodzonych. W kategorii „Mozaiki
i ornamenty z wieloktw foremnych” II miejsce zaja Kinga Czapiewska uczennica z klasy Ic. W kategorii „Ukadanki
z Tangramw” III miejsce zaja Paulina Cherek z klasy IVa.
Uczennicom i opiekunom gratulujemy sukcesu.
Uczniowie Szkoy Podstawowej Sportowej nr 2 w Czersku w finale Ligi Matematycznej w Gdasku
Uczniowie Szkoy Podstawowej Sportowej nr 2 w Czersku w finale Ligi Matematycznej w Gdasku10 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 47 w Gdasku odby si fina kolejnej edycji konkursu Wojewdzka Liga Matematyczna. W tym roku do finau wojewdzkiego zakwalifikowao si tylko 23 uczniw z klas V i VI wojewdztwa pomorskiego. W cisym finale znaleli si Nikola Szwedowska i Pawe Brzeziski z klasy VI a ze Szkoy Podstawowej Sportowej nr 2 w Czersku.
NOC FILMOWA Z JZYKIEM ANGIELSKIM
Język angielski
Sala lekcyjna pena uczniw, ktrzy zupenie dobrowolnie siedz w szkole w pitek, po godzinie 18:00…. i jeszcze s z tego faktu zadowoleni…..? Trudno w to uwierzy… A jednak...

24/25 marca br. odbya si w naszej szkole „Noc z jzykiem angielskim”. W spotkaniu wzili udzia uczniowie klas pierwszych gimnazjum z rozszerzonym jzykiem angielskim. Celem spotkania byo umoliwienie modziey prezentacji swoich umiejtnoci jzykowych, wiedzy i talentw oraz predyspozycji aktorskich. Uczniowie ksztatowali umiejtnoci przeamywania barier w kontaktach midzyludzkich i rozwijali aktywne formy wsppracy. Chcielimy rwnie pokaza uczniom jak wykorzysta rozrywk do nauki jzyka angielskiego.

LIGA ORTOGRAFICZNA
Język polski
22 marca 2017r. odby si kolejny etap Szkolnej Ligi Ortograficznej dla uczniw gimnazjum oraz szkoy podstawowej.
Spord 12 - stu gimnazjalistw zakwalifikowanych do kolejnego etapu szecioro reprezentowa bdzie nasz szko w X edycji gminnego gimnazjalnego konkursu ortograficznego pt. "Ortozmagania" . Nale do nich:
Zuzanna Lamczyk kl. I B
Patrycja Czerwiska kl. II E
Mikoaj Wsierski kl. III B
Julia Leszczyska kl. III C
Wiktoria Polasik kl. III F
Maksymilian Grzelak Kl. III B

Konkurs LWITKO w poniedziaek
Konkurs LWITKO w poniedziaek
W poniedziaek 27 marca odbdzie si konkurs LWITKO, zapisane osoby zapraszamy po 2 lekcji o godz. 9.50 przed pokj nauczycielski.

wito liczby PI
wito liczby PIDnia 14 marca 2017 roku po raz trzeci w naszej szkole odbyo si „wito liczby PI”. Z tej okazji uczniowie po raz kolejny zaprezentowali swoje zdolnoci.
W konkursie plastycznym na przedstawienie liczby Pi wzio udzia okoo dwudziestu uczniw. Wszystkie prace byy interesujce. Jednak pierwsze miejsce w gimnazjum przyznano Weronice osiskiej z III d, drugie - Wiktorii wiatowej i Martynie Szydeko z I c, trzecie – Kindze Czapiewskiej i Paulinie Pestka z I c. Wyrnienia otrzymali: Krystian Dbrowski i Rafa Wereski z III e. W kategorii szkoy podstawowej I m zaja Milena Barchardt z IV a.